czasmamy.pl

Krzywa przegroda nosowa - jakie są medyczne wskazania do operacji nosa?

Krzywa przegroda nosowa to powszechny mankament, choć nie zawsze wiąże się on z przykrymi dolegliwościami. Jeśli jednak takie pojawiają się, konieczna staje się ingerencja chirurgiczna. Kiedy warto umówić się na specjalistyczną konsultację i jakie są wskazania do zabiegu?

Jakie są najczęstsze objawy krzywej przegrody nosowej?

Idealnie równa przegroda, dzieląca precyzyjnie jamę nosową na dwie części, w praktyce występuje niezwykle rzadko. U większości z nas jest ona bowiem zniekształcona, choć nie zawsze wpływa to na funkcjonalność nosa. Zbyt duże odchylenie lub zniekształcenie może jednak skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami, rzutującymi negatywnie na jakość codziennego funkcjonowania.

O najważniejszych z nich przeczytasz na stronie https://derm-estetyka.pl/krzywa-przegroda-nosa.html/, gdzie wymieniono najczęstsze objawy, jakie daje krzywa przegroda nosowa. To przede wszystkim bóle głowy i nawracające infekcje zatok, nosa lub gardła, ale również groźny dla zdrowia bezdech senny, chrapanie, przedłużający się katar i nosowy sposób mówienia. Wszystkie te objawy są sygnałem alarmowym, który powinien skłonić do umówienia się na specjalistyczną konsultację.

Czy operacja nosa jest droga?

Kiedy operacja nosa staje się koniecznością?

Septoplastyka, bo tak nazywana jest operacja krzywej przegrody nosowej, pozwala skutecznie i trwale pozbyć się uciążliwych dolegliwości, związanych z nieprawidłowością w tym obszarze ciała. Wśród najważniejszych wskazań do operacji, wymienia się przede wszystkim:

  • częste bóle głowy i nawracające infekcje,
  • częściowo lub całkowicie niedrożny nos,
  • utratę węchu,
  • bezdech senny,
  • względy estetyczne, wynikające z zauważalnego zwichnięcia chrząstki.

Co ważne, krzywa przegroda nosowa nie tylko powoduje nieprzyjemne dolegliwości, ale również może być źródłem wielu groźnych powikłań, jak np. powstawanie polipów w jamie nosowej, wynikające z przewlekłego stanu zapalnego oraz stałe niedotlenienie organizmu, a w konsekwencji senność, uczucie zmęczenia i braku energii.

Nic dziwnego, że na operację nosa decyduje się coraz więcej osób, nawet za cenę, sugerowaną przez prywatne kliniki.

Jaka jest cena operacji nosa?

Jak już zostało wspomniane, krzywa przegroda nosowa może zostać zoperowana w ramach usług, świadczonych przez prywatne kliniki. Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest operacja nosa cena wynosi ponad 10 tys. zł, czego można dowiedzieć się ze strony https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/, należącej do jednej z najbardziej cenionych klinik w Polsce. Tutaj każdy pacjent może jednak liczyć na szybką pomoc, komfortowe warunki i profesjonalnie wykonaną usługę.

Taka ingerencja chirurgiczna może być wykonana także w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się jednak wyłącznie na podstawie względów medycznych, nigdy zaś estetycznych. Dodatkowo częste występowanie problemu, jakim jest krzywa przegroda nosowa, znacznie wydłuża czas oczekiwania na operację.

Krzywa przegroda nosowa - kiedy zdecydować się na operację nosa?

Jak wygląda chirurgiczna korekta krzywej przegrody nosowej?

Krzywa przegroda nosowa operowana jest przez otolaryngologa, który – w zależności od rozmiaru problemu – dobiera odpowiednią metodę:

  • otwartą – w której nacięcia wykonywane są w obrębie kolumienki nosa,
  • zamkniętą – gdzie wszystkie niezbędne nacięcia wykonuje się wewnątrz jamy nosowej.

Taka operacja nosa wykonywana jest na ogół w znieczuleniu ogólnym, a czas jej trwania szacowany jest na ok. 2 godziny. Co ważne, jej ostateczny efekt można ocenić dopiero po upływie roku, kiedy to nastąpi całkowita regeneracja operowanego miejsca.

Czy krzywa przegroda nosowa może być niebezpieczna?

Może wydawać się, że cena operacji nosa jest wygórowana. W rzeczywistości jednak krzywa przegroda nosowa niesie ze sobą wiele przykrych dolegliwości. Nic dziwnego, bowiem to właśnie nos jest jednym z najważniejszych elementów układu oddechowego, a utrata jego funkcjonalności znacznie obniża komfort życia, powodując cały szereg różnorodnych powikłań.

Jednym z najbardziej odczuwalnych będzie z pewnością niedotlenienie, bóle głowy i krwotoki. To właśnie dlatego wiele osób rezygnuje z oczekiwania w długiej kolejce, na rzecz zabiegów septoplastyki w prywatnych klinikach. I choć sama krzywa przegroda nosowa nie stanowi zagrożenia życia, jej korekta pozwala podnieść jego jakość na znacznie wyższy poziom, likwidując uciążliwe objawy i dyskomfort, związany z niedrożnym nosem.

Artykuł sponsorowany


przegroda nosowa

czasmamy.pl

Na naszej stronie prezentujemy wiele interesujących informacji i porad - nie tylko dla mam!